brązowy budynek, żółte litery, zielona trawa

Biblioteka w koronie

„Biblioteka w koronie” to zadanie, które Biblioteka Publiczna Gminy Brudzew realizowała w 2020 roku. Zadanie w pełni sfinansowane było z programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Partnerstwo dla książki”. Dzięki realizacji zadania, nasza biblioteka może pochwalić się m.in. nową stroną internetową, na której nasi Czytelnicy znajdą grę w postaci układanki puzzli ...

„Biblioteka w koronie” to zadanie, które Biblioteka Publiczna Gminy Brudzew realizowała w 2020 roku. Zadanie w pełni sfinansowane było z programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Partnerstwo dla książki”. Dzięki realizacji zadania, nasza biblioteka może pochwalić się m.in. nową stroną internetową, na której nasi Czytelnicy znajdą grę w postaci układanki puzzli. Puzzle nie są przypadkowe, bowiem są to prace plastyczne zgłoszone w konkursie organizowanym w ramach zadania.

„Biblioteka w koronie” to także konkurs fotograficzny – „Biblioteczne sleeveface, czyli ubierz się w książkę”. Zarówno konkurs plastyczny, jak i fotograficzny cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, co nas bardzo miło zaskoczyło. Oprócz oceny wszystkich prac przez komisję konkursową, odbyły się także głosownia na profilu facebookowym biblioteki. Zainteresowanie konkursami było tak ogromne, że na pewno to powtórzymy….Na tak duże zainteresowanie konkursami z pewnością miały wpływ zakupione w ramach zadania nagrody książkowe i rzeczowe (m.in. tablety, czytniki e-booków czy smartbandy). Dzięki realizacji zadania zyskaliśmy kilkunastu nowych czytelników. W ramach zadania „Biblioteka w koronie” brudzewska książnica wzbogaciła się także o nowy zestaw komputerowy, który wykorzystany będzie w pracy bibliotekarzy.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Zdjęcia z wręczenia nagród w konkursach znajdziecie w GALERII