Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Warsztaty detektywistyczne

Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych Czytelników do wspólnej zabawy! Mamy dla Was konkurs fotograficzny "Biblioteczne sleeveface, czyli ubierz się w książkę". Fantastyczna zabawa i atrakcyjne nagrody rzeczowe! Szczegóły w Regulaminie (do pobrania). Na prace czekamy do 10 listopada 2020r.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym pod nazwą "Biblioteka w koronie". Konkurs przeznaczony dla WSZYSTKICH naszych Czytelników - nie ma ograniczeń wiekowych. Zasady są bardzo proste: wykonujecie pracę plastyczną (forma płaska) będącą ilustracją do Waszej ulubionej książki, bajki, baśni lub wiersza. Przesyłacie skan lub zdjęcie pracy na maila. Komisja konkursowa przyznaje Nagrody i Wyyróżnienia, a my rozdajemy naprawdę atrakcyjne nagrody! Do wygrania m.in. czytniki e-booków! Na Wasze prace czekamy do 10.11.2020r.

Szczegóły w REGULAMINIE.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Biblioteka Publiczna Gminy Brudzew otrzymala dofinansowanie w kwocie 18 000 zł na realizację zadania "BIBLIOTEKA W KORONIE" w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Partnerstwo dla książki" .
W ramach zadania już niebawem zaprosimy Was do wspólnej zabawy - dwóch konkursów (plastycznego i fotograficznego) z atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi a także specjalnie z myślą o Was powstanie m.in. nowa strona internetowa biblioteki.
 
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Deklaracja dostępności

Biblioteka Publiczna Gminy Brudzew zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej www.biblioteka.brudzew.pl zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 roku o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (zwana dalej ustawą).

Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej www.biblioteka.brudzew.pl

Data publikacji strony internetowej: 12.09.2017r.

Data ostatniej dużej aktualizacji: 12.09.2017r.

W Bibliotece Publicznej Gminy Brudzew przeprowadzono ocenę zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej w odniesieniu do wymagań określonych w załączniku do ustawy. Skorzystano z narzędzia do oceny strony: Test – European Internet Inclusion Initiative (http://checkers.eiii.eu/). Z oceny wynika, że strona internetowa www.biblioteka.brudzew.pl spełnia wymagania w 88%.

Link do wyników przeprowadzonej oceny zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej: http://checkers.eiii.eu/en/pagecheck2.0/?uuid=0be5415f-a453-4ded-8ed4-f64b034f4be9#title-attribute-form-control

Oświadczenie sporządzono 29.09.2020r.

Strona www.biblioteka.brudzew.pl poddawana jest minimum jednemu badaniu dostępności rocznie.

Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt:
Biblioteka Publiczna Gminy Brudzew ul. Powstańców Wielkopolskich 35, 62-720 Brudzew.

Osobą odpowiedzialną jest Pani Sylwia Kwaśna, adres poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kontaktować można się także dzwoniąc na numer 63 27 97 556

Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostepnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.

Biblioteka Publiczna Gminy Brudzew powinna zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, Biblioteka Publiczna Gminy Brudzew niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, Biblioteka Publiczna Gminy Brudzew może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku odmowy realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji istnieje możliwość złożenia skargi na takie działanie.

Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Biblioteka Publiczna Gminy Brudzew zajmuje lokal mieszczący się w budynku Szkoły Podstawowej w Brudzewie przy ulicy Powstańców Wielkopolskich 35. Lokal znajduje się w piwnicy budynku. Do lokalu prowadzi jedno wejście, dostępne dla osób z niepełnosprawnościami oraz dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Budynek jest oznakowany tablicą informacyjną przy wejściu.

Aranżacja przestrzeni w bibliotece zapewnia trasę wolną od przeszkód.

Biblioteka nie jest wyposażona w toaletę dla osób z niepełnosprawnościami.

Do lokalu może wejść osoba z psem asystującym.

Biblioteka nie zapewnia dostępu do świadczenia tłumacza języka migowego.

Lokal nie jest wyposażony w pętlę indukcyjną.

W lokalu nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych.

Stęsknieni za głośnym czytaniem naszym małym Czytelnikom, z wielką radością gościliśmy wczoraj (29.09.2020r.) grupę świetlicową SP w Brudzewie. Głośne czytanie rozpoczęliśmy oczywiście od lektury Mamy Mu i Pana Wrony! Młodzi czytelnicy aktywnie włączyli się do obchodow święta i chętnie czytali wybrane fragmenty książek swoim kolegom i koleżankom. Serdecznie dziękujemy za wizytę i czekamy na kolejne spotkanie!

3-cia edycja projektu "Mała książka-wielki człowiek" przed nami!
Od dziś zapraszamy wszystkie dzieci z roczników 2014 - 2017 do biblioteki. Każde dziecko otrzyma od nas wyprawkę czytelniczą a Ci, którzy już ją otrzymali w latach ubiegłych - kolejną kartę do zbierania naklejek!
Wspaniała zabawa z naklejkami, nagrodami i książkami czeka!
Mała książka - wielki czowiek - Ogólnopolski Program Instytutu Książki przy wspołpracy z bibliotekami publicznymi.
Drodzy Czytelnicy!
Jest nam miło poinformować, że nasza biblioteka otrzymała 4 500 zł z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na zakup nowości wydawniczych. Pierwsze zakupy już za nami.
Czekamy na Wasze propozycje... co chcielibyscie znależć w bibliotece?
091476
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Poprzedni tydzień
Miesiąc
Poprzedni miesiąc
Ogółem
35
87
423
90357
2612
3328
91476

Twoje IP: 3.224.127.143
2020-10-22 11:22

O NAS

W obecnym czasie biblioteka posiada cztery stanowiska komputerowe z bezpłatnym dostępem do Intemetu. Prawo do korzystania z Internetu mają wszyscy użytkownicy, którzy poszukują informacji i materiałów niezbędnych w zdobywaniu wiedzy i samokształceniu.