Narodowe Czytanie

Biblioteka Publiczna Gminy Brudzew serdecznie zaprasza na Narodowe Czytanie, które jest ogólnopolską akcją organizowaną pod patronatem Prezydenta RP od 2012 roku.

W tym roku, spośród ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta, para Prezydencka wybrała osiem nowel pióra wybitnych polskich pisarzy. Są to:

• Dobra pani – Eliza Orzeszkowa;
  • Dym – Maria Konopnicka
  • Katarynka – Bolesław Prus
  • Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz
  • Orka – Władysław Stanisław Reymont
  • Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski
  • Sachem – Henryk Sienkiewicz
  • Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski

My wybraliśmy nowelę Bolesława Prusa pt. „Katarynka”. 7 września 2019 r. o godzinie 16:00 spotkamy się na skwerku przed siedzibą biblioteki, aby wspólnie ją przeczytać. Wybraną przez nas nowelę czytać będą zaproszeni goście a dla wszystkich uczestników akcji – darmowe lody u Państwa Śliwka, konkursy z nagrodami, słodki poczęstunek i kącik dla dzieci.

Zachęcamy do przyniesienia własnego egzemplarza „Katarynki” B. Prusa w celu uzyskania okolicznościowego stempla.

2043

Twoje IP: 18.232.51.247