Początki Państwa Polskiego

We wczorajsze popołudnie, 20 sierpnia 2019r., w naszej bibliotece zrobiło się gwarno i wesoło. Wszystko za sprawą przedstawienia pt. „Początki Państwa Polskiego” w wykonaniu aktorów z teatru „Blaszany Bębenek”.

Spektakl w przystępny dla najmłodszych widzów sposób ukazywał jak wyglądał początek naszego państwa. Historia, w której Mieszko pragnie zjednoczyć wszystkie ludu aby powstało wielkie państwo, kończy się szczęśliwie, gdyż pierwszy władca Polski osiąga swój cel i tworzy Państwo Polan. Podczas trwania przedstawienia dzieci aktywnie uczestniczyły w wydarzeniu, a poprzez zabawę mogły uczyć się historii.

Przedstawienie odbyło się w ramach zadania „Czytać więcej – wiedzieć więcej. Animacja czytelnictwa w Brudzewie” w ramach programu „Partnerstwo dla książki”. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały upominki w postaci długopisów promujących zadanie.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zdjęcia znajdziecie TUTAJ

Twoje IP: 35.173.57.202