Kuchnia molekularna w bibliotece!

Kuchnia molekularna, chemiczni inspektorzy, czyli Poczuj Chemię Do Nauki! Pod takim tytułem odbyły się warsztaty zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną Gminy Brudzew dla dzieci i młodzieży.

Z naszej oferty skorzystali zarówno najmłodsi (przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Brudzewie), uczniowie klas I-III SP Koźmin i Brudzew oraz młodzież z brudzewskiej podstawówki. Warsztaty prowadzone przez pracowników firmy SmartLab z Gdańska, przybliżyły dzieciom niektóre zagadnienia z chemii, uczestnicy pracowali na prawdziwym sprzęcie laboratoryjnym. Najmłodsi zamienili się w Chem Chef Juniorów i próbowali swoich sił w kuchni molekularnej. Dzieci z klas I-III z kolei pracowały jako Chemiczni Super Inspektorzy zbierający ślady, rozwiązując zagadkę detektywistyczną. Najstarsi przeprowadzali eksperymenty, podczas których zbadali właściwości suchego lodu, poznali balon, który nie pęka i ciecz nienewtonowską. Warsztaty o nietypowej tematyce, jak na bibliotekę „przystało” udowadniają, że nasza książnica otwarta jest na wszelkie propozycje i zainteresowania czytelników. W naszej ofercie, każdy znajdzie coś dla siebie.

P.S. Już jesienią kolejna przygoda w świecie nauki – mobilne planetarium – otwarte dla wszystkich!

FOTORELACJA

078746
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Poprzedni tydzień
Miesiąc
Poprzedni miesiąc
Ogółem
50
44
382
77546
94
3545
78746

Twoje IP: 3.236.11.52
2020-07-02 13:28

O NAS

W obecnym czasie biblioteka posiada cztery stanowiska komputerowe z bezpłatnym dostępem do Intemetu. Prawo do korzystania z Internetu mają wszyscy użytkownicy, którzy poszukują informacji i materiałów niezbędnych w zdobywaniu wiedzy i samokształceniu.