Kuchnia molekularna w bibliotece!

Kuchnia molekularna, chemiczni inspektorzy, czyli Poczuj Chemię Do Nauki! Pod takim tytułem odbyły się warsztaty zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną Gminy Brudzew dla dzieci i młodzieży.

Z naszej oferty skorzystali zarówno najmłodsi (przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Brudzewie), uczniowie klas I-III SP Koźmin i Brudzew oraz młodzież z brudzewskiej podstawówki. Warsztaty prowadzone przez pracowników firmy SmartLab z Gdańska, przybliżyły dzieciom niektóre zagadnienia z chemii, uczestnicy pracowali na prawdziwym sprzęcie laboratoryjnym. Najmłodsi zamienili się w Chem Chef Juniorów i próbowali swoich sił w kuchni molekularnej. Dzieci z klas I-III z kolei pracowały jako Chemiczni Super Inspektorzy zbierający ślady, rozwiązując zagadkę detektywistyczną. Najstarsi przeprowadzali eksperymenty, podczas których zbadali właściwości suchego lodu, poznali balon, który nie pęka i ciecz nienewtonowską. Warsztaty o nietypowej tematyce, jak na bibliotekę „przystało” udowadniają, że nasza książnica otwarta jest na wszelkie propozycje i zainteresowania czytelników. W naszej ofercie, każdy znajdzie coś dla siebie.

P.S. Już jesienią kolejna przygoda w świecie nauki – mobilne planetarium – otwarte dla wszystkich!

Twoje IP: 18.232.53.231
2019-08-18 05:55