Emocje po wtorkowym spotkaniu z Ewą Wachowicz jeszcze nie opadły, a my już zapraszamy na kolejne! W najbliższą środę (13.11.2019r.) o godzinie 9:00 odbędzie się spotkanie z cenionym pisarzem książek dla dzieci – Pawłem Beręsewiczem. Serdecznie zapraszamy!

We wczorajsze popołudnie (5.11.2019r.) mieliśmy ogromną przyjemność i zaszczyt gościć w progach naszej biblioteki wspaniałych gości. Bibliotekę Publiczną Gminy Brudzew odwiedziła producentka, prezenterka telewizyjna, autorka książek kulinarnych, prowadząca programy kulinarne, Miss Polonia i długo by tak można… Ewa Wachowicz. Moderatorem spotkania był pisarz, scenarzysta, ceniony animator kultury – Dariusz Rekosz.

W minioną środę (23.10.2019r.) odwiedziły nas dzieci ze Szkoły Podstawowej w Chrząblicach.

Sedecznie zapraszamy! Już 5 listopada 2019r. Gościem naszej biblioteki będzie Ewa Wachowicz. Znana i lubiana prowadząca m.in. program pt. "Ewa gotuje". Spotkanie poprowadzi pisarz, autor książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, scenarzysta, animator kultury - Dariusz Rekosz.
Spotkanie realizowane w ramach zadania "Czytać więcej - wiedzieć więcej. Animacja czytelnictwa w Brudzewie". Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dnia 7 października 2019r. naszą bibliotekę odwiedził pisarz książek dla dzieci i młodzieży – Jakub Skworz. Tego dnia odbyły się dwa spotkania autorskie z naszym Gościem. Pierwsze – dla dzieci z klas I-szych SP w Brudzewie - związane było z książką z serii o przygodach Księżniczki Adeli. Na tę okazję dzieci przygotowały piękne ilustracje, spośród których autor nagrodził trzy prace. Drugie spotkanie zorganizowane było dla brudzewskiej młodzieży szkolnej a skoncentrowane było wokół książki „Mania Skłodowska”.

W piątkowe popołudnie (04.10.2019r.) w naszej bibliotece odbył się kolejny w tym roku spektakl promujący czytelnictwo. Tym razem gościliśmy grupę Edu-Artis, która w sposób przybliżyła dzieciom temat zbiorów bibliotecznych i czytania.

Już w najbliższy poniedziałek odbędą się u nas dwa spotkania autorskie z Jakubem Skworzem. Polski dziennikarz i pisarz, który zadebiutował jako autor książek dla dzieci i młodzieży odwiedzi naszą bibliotekę już po raz drugi. Skworz jest autorem takich książek jak „Adaś Mickiewicz. Łobuz i mistrz”, „Wampirek Alfred i ostatni ząbek”, „Księżniczka Adela i książę Aleksander", "Mania Skłodowska".

Realizując zadanie „Czytać więcej – wiedzieć więcej. Animacja czytelnictwa w Brudzewie”, we wtorkowy poranek (01.10.2019r.) gościliśmy aktorów z Teatru „Vaśka” z Torunia.

Twoje IP: 3.233.217.242
2019-11-14 11:36