Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych Czytelników do wspólnej zabawy! Mamy dla Was konkurs fotograficzny "Biblioteczne sleeveface, czyli ubierz się w książkę". Fantastyczna zabawa i atrakcyjne nagrody rzeczowe! Szczegóły w Regulaminie (do pobrania). Na prace czekamy do 10 listopada 2020r.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym pod nazwą "Biblioteka w koronie". Konkurs przeznaczony dla WSZYSTKICH naszych Czytelników - nie ma ograniczeń wiekowych. Zasady są bardzo proste: wykonujecie pracę plastyczną (forma płaska) będącą ilustracją do Waszej ulubionej książki, bajki, baśni lub wiersza. Przesyłacie skan lub zdjęcie pracy na maila. Komisja konkursowa przyznaje Nagrody i Wyyróżnienia, a my rozdajemy naprawdę atrakcyjne nagrody! Do wygrania m.in. czytniki e-booków! Na Wasze prace czekamy do 10.11.2020r.

Szczegóły w REGULAMINIE.

Biblioteka Publiczna Gminy Brudzew otrzymala dofinansowanie w kwocie 18 000 zł na realizację zadania "BIBLIOTEKA W KORONIE" w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Partnerstwo dla książki" .
W ramach zadania już niebawem zaprosimy Was do wspólnej zabawy - dwóch konkursów (plastycznego i fotograficznego) z atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi a także specjalnie z myślą o Was powstanie m.in. nowa strona internetowa biblioteki.

Stęsknieni za głośnym czytaniem naszym małym Czytelnikom, z wielką radością gościliśmy wczoraj (29.09.2020r.) grupę świetlicową SP w Brudzewie. Głośne czytanie rozpoczęliśmy oczywiście od lektury Mamy Mu i Pana Wrony! Młodzi czytelnicy aktywnie włączyli się do obchodow święta i chętnie czytali wybrane fragmenty książek swoim kolegom i koleżankom. Serdecznie dziękujemy za wizytę i czekamy na kolejne spotkanie!

3-cia edycja projektu "Mała książka-wielki człowiek" przed nami!
Od dziś zapraszamy wszystkie dzieci z roczników 2014 - 2017 do biblioteki. Każde dziecko otrzyma od nas wyprawkę czytelniczą a Ci, którzy już ją otrzymali w latach ubiegłych - kolejną kartę do zbierania naklejek!
Wspaniała zabawa z naklejkami, nagrodami i książkami czeka!
Mała książka - wielki czowiek - Ogólnopolski Program Instytutu Książki przy wspołpracy z bibliotekami publicznymi.
Drodzy Czytelnicy!
Jest nam miło poinformować, że nasza biblioteka otrzymała 4 500 zł z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na zakup nowości wydawniczych. Pierwsze zakupy już za nami.
Czekamy na Wasze propozycje... co chcielibyscie znależć w bibliotece?

Szanowni  Państwo!

Serdecznie zapraszamy na Narodowe Czytanie 2020. Lekturą tegorocznej odsłony Narodowego Czytania jest "Balladyna" Juliusza Słowackiego. Zapraszamy do obejrzenia filmu, w którym nasi Goście czytają fragmenty utworu. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich Czytających za zaangażowanie i udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej, promującej dzieła literatury polskiej. Ogromne podziękowania składamy na ręce Radnego Gminy Brudzew pana Mateusza Kaszyńskiego na wszelką pomoc przy powstawaniu filmu.

Życzymy przyjemnego odbioru!

Balladyna

Szanowni Państwo!

Już w najbliższą sobotę, 5 września 2020r. serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Narodowego Czytania. Akcja czytelnicza, promująca klasyki polskiej literatury, odbędzie się już poraz dziewiąty. Lekturą tegorocznej odsłony Narodowego Czytania jest "Balladyna" Juliusza Słowackiego.

Twoje IP: 3.224.127.143
2020-10-22 11:53